Kas tai ir kodėl jis toks svarbus- UI/UX dizainas?

Žmonės kuriantys mobilias aplikacijas ar  svetaines susiduria su terminais UI (angl. User Interface) ir UX (angl. User Experience). Tai palyginti nauji terminai, bet pats mokslas ir principas yra senas. Abu terminai yra susiję tarpusavyje ir papildo vienas kitą dizaino pasaulyje. Galbūt niekada nesate susimąstę kiek daug UI ir UX dizaino jus supa ir koks svarbus jis yra jūsų gyvenime. 

UI (angliškai User Interface) reiškia vartotojo sąsaja. Dizainerio tikslas – svetainė ar programėlė, kurioje vartotojas klaidžioja kuo įmanoma mažiau, visą informaciją randa iškart apie ją pagalvojęs. Tikrai esate susidūre, kad atėja į internetinę svetainę nieko nerandate, viskas nepatogiai išdėstyta.Viskas atlikta UI principais turi būti intuityvu vartotojui, todėl dizaineris turi gerai išmanyti vartotojo psichologiją ir šiomis žiniomis pasinaudoti kuriamoje aplikacijoje.UI dizainas pasaulyje egzistuoja daug ilgiau negu internetas ir kompiuteriai. Pats terminas atsirado visai neseniai, bet praktika naudojama nuo pirmų dienų kai atsirado mygtukai ir vairalazdės.

UX dizainas dažniausiai prasideda jau po to, kai startuoja projektas. Čia svarbiausi kūrėjui sugrįžę duomenys, kurie parodo, kaip vartotojai naudojasi programėle, produktu ar internetine svetaine.Šiuos duomenis kūrėjas mato naudodamas kaštų zonų žemėlapius (angl. heat map). Jie parodo kuriuose languose ar net vietose vartotojas užtrunka daugiausia laiko, ką skaito ir ko neskaito.Taigi, UX dizainas yra pastovus aplikacijos ar puslapio koregavimas, atsižvelgiant į vartotojo elgseną.

Šiandien sparčiai besivystančiame technologijų pasaulyje UI ir UX yra glaudžiai susiję. Nei viena save gerbianti aplikacija nekurs dizaino be UI ir UX specialisto.

 

 

Grįžti į tinklaraštį